YEREL

ÖZEL HABER

SİYASET

TEKNOLOJİ

EKONOMİ

SAĞLIK

SPOR

Sağlık alanında devrim!

.

Facebook

Digg

Del.icio.us

StumbleUpon

Google

Yahoo

Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğü son dönemlerde yaptığı çalışmalar ile Batmanda devrim niteliğinde sayılacak yenilikleri getirdiler.
01/08/2010 - 22:26

Hastaneye gelemeyen ağır hasta, yatalak ve hastaneye yada sağlık kuruluşlarına gitme zorluğu çeken hastalara gidilmesi, tedavilerinin evde yapılması, Psikiyatri, Yanık Ünitesi ve yeni bir Yoğun Bakım Ünitesinin devreye konulması (böylece hastane 3. yoğun bakım ünitesine kavuşacak). İnsana yaraşır sağlık hizmetlerinin sunulması için bu çalışmaların kısa sürede uygulamaya konulacağını belirten Vali Sayın Ahmet Turhan, "insanlarımız bizim için her şeyden daha önemlidir. Mevcut hastanemizin şartlarına göre daha fazla ne yapabiliriz? Misali bazı çalışmalar yürüttük. İl Sağlık Müdürümüz ve Başhekimimizin de olduğu bir toplantıda bazı kararlar aldık. Bunlardan en önemlileri hastaneye gelemeyen yaşlı, yatalak ve imkanı olmayan insanlarımıza sağlık personelinin gitmesi. Örneğin, hastaneye gitmede zorluk çeken biri hastaneyi arayarak şikayetini ve adresini verecek. Hastanede oluşturulan bir birimde doktor, hemşire, sağlık görevlisi, ambulans ve tıbbi donanım hazır olacak ve hastanın ayağına kadar gidecek. Ayrıca, Batmanda zaman zaman yanık olayları oluyor. Ağır yaralı hastalarımız genellikle ambulans helikopterle sevkleri yapılıyor. Ancak, Batmanda yanık tedavi ünitesinin olması elzem bir durumdu. Bu nedenle bu üniteyi ve bununla beraber 3. yoğun bakım ünitesini açacağız" dedi.

Vali Sayın Ahmet Turhan yaptığı açıklamada, "insana yaraşır sağlık hizmeti sunmak, bizim temel görevimizdir" dedi. İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, Vali Sayın Ahmet Turhan'dan aldıkları destek ile Batman'da yapılan sağlık çalışmalarının devrim niteliğinde olduğunu belirtti. Koruyucu sağlık hizmetlerinden, yeni hastanelere, hava ambulanslarından, yeni ambulanslara, yeni sağlık ocaklarından lojmanlara ve daha bir çok önemli çalışmaların yapıldığı Batman, Sağlık Bakanlığından en çok yatırım ve bütçe alan illerin başına geçti. Vali Sayın Ahmet Turhan'ın ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş'ın gayretleri ile son 2 yılda Batmana kazandırılan yatırımların çoğu bu sene uygulamaya geçti.  Koruyucu Sağlık Hizmetleri ile önemli verilerin elde edildiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, "Son iki yılda özellikle Batmanda anne ve çocuk sağlığı alanında ciddi bir mesafe alındı. Gebe tespit ve takip oranlarımızda katlamalı olarak bir artış durumunu yaşadık. Bu da saha çalışmalarının memnuniyet verici bir boyutta olduğunu gösteriyor. Yaklaşık bir yıl önce Sağlık Bakanlığımıza Bebek Dostu İL olma başvurumuzu yaptık. Bakanlığın yerinde yaptığı denetimde "Bebek Dostu İl " koşullarında bizde herhangi bir eksiklik bildirmezken önümüzdeki günlerde Sertifikamızı bizlere verecekler. Bu başarıda özel ve kamu hastanelerimizin ile AÇSAP Şubemiz ile tüm birimlerimizin eş güdümlü çalışmalarının önemli payı vardır" dedi.

BAŞ: "KETEM ÇALIŞMALARINDA İYİ DEĞİLİZ, MÜKEMMELİZ..!"

Önemli kronik hastalıklarının ilk tespitlerinde Ketem'in önemine değinen İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, "Batman'daki KETEM birimimiz yaklaşık son bir yıldır kuruldu. Ancak ekip ruhuyla tüm birimlerimizin uyumlu özverili çalışması ile gelinen nokta Kanser Daire Başkanımızın değimi ile İyi değiliz Mükemmel bir durumdayız. Gerek Merkezde sağlık ocağı bölgelerimizde gerek kırsal alanda yaptığımız taramalarla önemli mesafeler kat ettik. Ketemde hem sağlık taramalarımızla hem de eğitim çalışmalarımızla şu anda il olarak lider durumdayız" dedi.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Sağlık alanında eğitimin önemine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, "Eğitim çalışmaları sürdürülebilirliğin ve kalitenin olmazsa olmazı. Bu çerçevede ilk işimiz TSE den il olarak tüm sağlık kurumlarımızın dahil olduğu bir kalite sertifikasyon programı düzenleyerek profesyonel bir eğitim aldık. Kısa bir süre sonra tüm birimlerimizi kapsama alarak Kalite Standardımızı ve hedeflerimizi genişlettik.Ayrıca Eğitim şübemiz ile Kurum içi eğitim çalışmaları aralıksız sürdürüldü.Bu eğitimlerimiz; Acil sağlık hizmetlerinde , anne-çocuk sağlığı alanında ,koruyucu sağlık hizmetleri bulaşıcı hastalıklar konusunda, dengeli beslenme ve obezite konusunda, başta olmak üzere daha bir çok konuda bölgesinde örnek bir il olarak eğitim çalışmalarımız devam etmektedir.Başta Eğitim şube Müdürümüz ve ekibimizin büyük bir sorumluluk bilinci ve inancı ile çalışması örnek saha çalışmalarını beraberinde getirmektedir"

AĞIZ DİŞ HASTANESİNİN TEMELİ ATILACAK

Batman Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesinin temelinin kısa süre içinde atılacağı müjdesini veren Baş, "Batman kısa süre içinde yeni bir ağız ve diş hastanesine kavuşacak" dedi. Dr. Mehmet Baş, Özellikle ilköğretim hedef kitlesini esas alarak okullarımızda ağız diş sağlığı taramalarını yoğunlaştıracaklarını belirtti. Baş, "taramalarımızla çok düşük yaşlarda olan diş dolgu ve protez yaşını yukarılara çekmeyi hedefledik.bu çerçevede okullarımızda sağlık taramasını müteakip diş fırçası ve diş macunu   dağıtımlarımız oldu.Ayrıca Merkez ADSM de yoğunluktan dolayı hafta sonu nöbetini başlattık. Şimdi de Merkez ADSM de mesai saatlerini arttırma çalışmalarımız var. Ayrıca 40 ünitelik Merkez ADSM inşallah yakında temeli atılacak Batman çok daha modern ve kapsamlı bir diş sağlığı merkezine kavuşacaktır.Kozluk ilçemizde de 10 ünitelik bir ADSM ile en büyük ilçemize yerinde ağız-diş sağlığı hizmeti vererek hizmeti ayağa götürmüş bulunmaktayız"

DİYALİZ'DE ÖNEMLİ AŞAMALAR KAT EDİLDİ

İlçelerde de diyaliz ünitelerini açarak ilçelerdeki hastalara rahatlık verildiğini sözlerine ekleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, merkezde diyaliz cihaz sayısının 10'dan 18'e çıkarıldığını belirtti. Baş, "Merkezde diyaliz cihaz sayımız 10 iken şu anda 18'e çıkarmış bulunmaktayız.Bu da hastaların daha kolay ve konforlu bir diyaliz hizmetine kavuşmaları demek. Ayrıca fizik şartlar,diyaliz hastaları transferleri kusursuz olarak devam etmektedir.Bütün bunlara ilave olarak Sason ve Kozluk İlçelerimizde de Diyaliz ünitelerini açarak orada yerleşimli diyaliz hastalarımıza yerinde hizmet vermeyi amaçladık" dedi.

BATMAN'A HAVA AMBULANSI

Batman'ın ilk kez hava ambulanslarıyla tanıştığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, Acil sağlık hizmetlerinde sağlıkta dönüşümle beraber Türkiye de çağ atladık. Bunun yansımaları olarak Batman ilimizde de önemli mesafeler aldık. Öncelikle Modern 112 Komuta merkezimizle ve son teknolojik cihazlarımızla hizmetimizi sürdürmekteyiz. Batman Merkezde 112 istasyon sayımız yetersiz idi. İlk işimiz vaka sayısı iş potansiyeline göre istasyon sayısını arttırdık. Bu Özellikle vakaya ulaşma süremizde ciddi kolaylıklar sağladı. Ayrıca özellikle geçlerimiz bilirler eskiden maçlara nerede ise ambulans gitmezdi. Ama 112 de ki attığımız adımlar ile böylesi sorunları da aşmış olduk.Uçak ambulans ve Helikopter ambulans ile Batman halkımızın hizmetindeyiz.Uçak ambulans ve Helikopter Ambulansı en verimli kullanan iller arasındayız. Bu durumda Acil Sağlık Hizmetlerinde iyi yerde olduğumuzu göstermektedir.Helikopter de çoğu zaman Bölge Jandarma komutanımızın da Askeri helikopter desteğini almaktayız.Uçak ambulans için hava meydanını bizlere kullanıma açan Hava Meydan Komutanının büyük desteğini almaktayız. Bu şekildeki kurumlar arası eş güdümle verimli bir sağlık hizmeti sunmaktayız" dedi.

VALİ DESTEK VERDİ SAĞLIK OCAKLARI ARTTI

Batman'da her mahalleye sağlık ocağı yapmak için yoğun çaba içinde olduklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, "Koruyucu sağlık hizmetlerinde sağlık ocağına ideal kabul edilen nüfus 12-15 bin arası nüfuslardır. Ancak BARAKA tarzındaki sağlık ocağımızla 95 metrekarelik ev tipi sağlık ocağımızla birlikte merkezde sayımız 10 idi. Şimdi bu sayıyı 18'e çıkardık. Bununla hem çalışanın fiziki çalışma koşullarını düzeltmiş olduk hem de daha kaliteli ve ulaşılabilir bir koruyucu sağlık hizmeti verebilir bir duruma geldik. Bunun yansımalarını da göstergelerimizin yansımasında görüyoruz. Ayrıca Sason da yeni sağlık ocağı, Kayapınar da,Vergili de, Tuzlagözü nde yeni sağlık ocakları ile ve çalışanların kalacağı lojmanlarla durumumuzu ilerlettik.Merkezde son dönemde yaptığımız yeni sağlık tesislerimiz civar iller için bir model olmuştur" dedi.

VALİ SAYIN TURHAN YENİ HASTANE İÇİN DÜĞMEYE BASTI

İhtiyaca cevap veremeyecek duruma gelen Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin yerine yenisinin yapılacağını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, bu konuda Vali SayınTurhan'ın büyük çaba içinde olduğunu belirtti. Baş, "Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz Bilindiği gibi eski SSK hastanesidir. Yapıldığı tarih itibari ile 50 yataklı olarak planlanmış idi. Ancak gelişen ve büyüyen Batman'a cevap veremeyecek bir duruma gelmiştir.Bakanlık düzeyinde 200 yatak kapasiteli Hastanemizin ihtiyaç boyutunu ifade etmiş ve bunun için başta yer olmak üzere çalışmalar başlatmış bulunmaktayız.Bu konuda sayın Valimizin büyük desteğini almaktayız.Hiç birimiz artık koğuş odalarda hastamızın hastaneye yatmasını arzu etmeyiz.Yeni Hastanemiz nitelikli hastane olarak tümü ile özel oda tarzında ve gelişmiş teknolojik donanımla inşallah hizmet verecektir"

BEŞİRİ'YE YENİ HASTANE YAPILIYOR

Beşiri'de sadece 1 sağlık ocağının hizmet verdiğini ve zaman zaman bundan aksamaların olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Baş, "Beşiri ilçemiz sadece sağlık ocağı ile sağlık hizmeti alan bir ilçemiz. Bu durum 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti hakkından maalesef Beşiri halkını mahrum bırakmaktadır. Sağlık Ocağının imkanlar dahilinde nöbetle açık bırakılması sorunu maalesef çözmemektedir. Bütün bunlardan hareketle Beşiri de İlçe Tipi Bir Hastane planlamamız oldu. Önümüzdeki günlerde inşallah temelini atmış olacağız. Beşiri kesintisiz sağlık hizmetini alma hakkına kavuşmuş olacak" dedi. Ayrıca yeni yatırımlar konusunda bilgi veren Baş, "İnşallah yakında Kozluktaki yeni hastanemizi de Kozlukların hizmetine açmış olacağız.Bununla beraber Gercüş İlçemizde Sason ve Kozluk Bekirhan İlçelerimiz de de bir takım hizmetlerimiz olacak. Ayrıca Güneydoğu da ilk Aile Hekimliğine Geçecek ilk il olarak 9 ağustos günü geçişimiz olacaktır. Aile Hekimliği için tüm çalışmalarımızı bitirme aşamasına geldik. Aile hekimliği ile vatandaşlarımız daha kolay ulaşılabilir bir sağlık hizmeti almış olacaklar. Yanı sıra bölgesel sebeplerden dolayı sıtma çalışmaları büyük önem arz etmektedir. 2008 den bu yana sıtma vakasına rastlamamaktayız. Veremde vaka sayımız önemli bir düşme eğilimindedir. Yine verem vakalarımızı sağlık çalışanının gözetiminde tedavileri sürmektedir. Sağlık Bakanlığımızın Misafir Anne Projesini hayata geçirmiş bir il olarak muhtarlarımızla imamlarımızla öğretmenlerimizle yaptığımız toplantılarda risk vakalarının daha önceden tespit edilmesi ile misafirhane ve sağlık kurumlarımızda ağırlanabileceğini duyurmuşuz.Suya Sabuna Dokun Projesini 2008 de İlimizde başlatarak bu konuda önemli bir başarı sağladık.Daha sonra Sayın Sağlık Bakanımız  Ulusal bir niteliğe kavuşturdu.

Mevcut tüm sağlık tesislerimizi gerek fizik şartlarını düzeltme çalışmaları gerek donanım olarak gelişme sağladık. Kapalı olan Sağlık Evlerimin bir kısmını açarak hizmet ağını genişletmeyi sağladık" şeklinde sözlerine son verdi.

DİĞER HABERLER

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2012 yılı şap aşılama ve küpeleme programını açıkladı.
Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2012 yılı şap aşılama ve küpeleme programını açıkladı.
KARDİYOLOJİ VE KVC PERSONELLERİ EĞİTİME GÖNDERİLDİ
Batman Bölge Hastanesinde görev yapan 16 personel, İstanbul Kartal Koşuyulu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine eğitim için gönderildi.
Batman'da Berberlere Eğitim
Batman'da berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışan kişilere dezenfeksiyon kurallarına uyulması kapsamında eğitim verecek.
ÜÇÜZLER TABURCU OLDU
Yaklaşık iki buçuk ay önce üçüzlerin başlayan yaşam mücadelesi bebeklerin sağlığına kavuşması ile ailelerini mutlu etti
BİRİNCİ BASAMAKLARA DA REÇETE PARASI GETİRİLDİ
Hükümet, 35 milyar lirayı aşan sağlık harcamalarını azaltmak için aile hekimlerinin yazdığı reçeteye de 3 lira alacak.
Sağlık Müdürlüğü'ne Dr. Nozoğlu vekalet edecek
Batman'da 3.5 ay görev yapan Dr. Namık Kemal Kubat'ın Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanmasıyla boşalan Batman İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna vekale
Yaşam hastanesinden Yeni Cihaz
İlimizin özel hastanelerinden biri olan yaşam hastanesinde topuk ve dirsek rahatsızlıklarının tedavisi için yeni cihazlar getirtildi.
"Hasta Tutuklu Ve Mahkumlar Derhal Bırakılsın"
Batman Tabip Odası, Mazlum Der ve İHD Batman Şubesi, hasta tutuklu ve hükümlüler için ortak basın açıklaması yaparak, Türkiye'de, infazı ertelenmesi v
İl Sağlık Müdürlüğünden Ramazan Ayı ve Beslenme önerileri
Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla birlikte İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşlara beslenme önerilerinde bulunarak iftar ve sahur menüleri konusunda daha d
Hastalar sıcaktan bunaldı
Batman Bölge Devlet Hastanesi'ndeki soğutma sisteminin yetersiz olmasından dolayı hastalar zor anlar yaşıyor.

n

'Bol sıvı alın, sıkça duş yapın ve açık renkli, pamuklu bol giysiler giyinin'

n

Kadın Doğum Hastanesi İçin Bakanlıktan Görüş Bekleniyor

n

Yaşam Hastanesi kadrosunu güçlendiriyor

n

Özdemir 'Yanık Ünitesi hiç bir yere taşınmayacak'

n

'Yanık Ünitesi Batman'da kalmalıdır'

n

-bölge devlet hastanesi teknik elemanları eylemde

n

Ses'ten Doktor Talebi

n

Batmanda Çevre Günü etkinlikleri

n

Sağlık Sen'den Kadın Doğum Acil Servisi Tepkisi

n

Kan Bağışı Sürüyor

n

Kozluk'ta salgın alarmı

n

Beşiri Devlet Hastanesi Nihayet İhaleye Çıktı

n

Sağlık Bakanı o engelliden özür diledi

n

KIzılay'dan Seminer

n

Tabip Odasından Bakan Tepki

n

ECZACILAR ODASINDAN ETKİNLİK

n

“SAĞLIK-SEN BATMAN ŞUBESİNİN SAĞLIK BAKANINDAN TALEPLERİ”

n

Sağlık Bakanı Akdağ 15 Mayıs'ta Batman'a gelecek

n

Kızılay Valilik Bahçesinde Çadır Kurdu

n

Vekillerden Yeşilkart açıklaması

n

Ses sendikasında Ücret açıklaması

n

Diyarbakır'da sağlık mitingi düzenlenecek

n

Tabip Odası: 'Kaza değil, iş cinayetidir!'

n

Annesine ait ilacı içti hastanelik oldu

n

Küçük Emine'ye Başbakan Erdoğan sahip çıktı

n

Bdp il örgütünden yapılan yazılı açıklamada AKP’nin sağlıkta reform iddiaları son uygulamalarla çökmüştür.

n

Kalbi Delik Çocuk Kalp Nakli Olmazsa Ölecek

n

Kızılay'dan Eğitim

n

Bölge Hastanesi İdaresine çağrı

n

Sağlık personeli kreş istiyor

n

Yeni sağlık merkezleri açılışa hazırlanıyor

n

Genel Sağlık Sigortası Başvuruları Uzatıldı1 Ekim'den itibaren başlayacak Genel Sağlık Sigortası uygulama için başvurular 2011'in sonuna kadar uzatıldı.

n

Ambulansız hastane

n

Ambulansız hastane

n

Ambulansız hastane

n

Tarım'dan şap aşısı Uyarısı

n

Nüfusumuz kadar Yeşilkart var

n

Batmanda Rota Virüsü

n

Sahte güneş gözlükleri göze zararlı

n

Hayata dönüş

n

Batman haftasonunu yoğun geçirdi

n

Sağlık alanında devrim!

n

Aile Hekimliği Hastaneleri Vurdu

n

Kanserle Mücadelede Ketemlerin Rolu Önemli

n

aile hekimliği 85 kişiyi işinden edecek

n

Ağız Diş Hastanesi Günde 16 Saat Hizmet Verecek

n

Batman Aile Hekimliğine geçiş yaptı

n

Sıcak hava etkisini sürdürecek. Nem oranı ise artacak.

n

Plastik cerrahisi uzmanı bölge devlet hastanesinde göreve başladı

n

Bir günde 4 kalp krizi
 
  GÜNCEL HABERLER

KARDİYOLOJİ VE KVC PERSONELLERİ EĞİTİME GÖNDERİLDİ

Batman Bölge Hastanesinde görev yapan 16 personel, İstanbul Kartal Koşuyulu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine eğitim için gönderildi.

Batman petrolspor nazilli maç hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Petrolsporda hedef galibiyet.

Artçı sarsıntı Batman'da da hissedildi

16 Mayıs nihayet

Bir dalda 70 domates

BEM-BİR-SEN SALDIRIYI KINADI

  MEDYA KATEGORİLERİ
  ZİYARETÇİ MESAJLARI
10-06-2011 tarihinde esma acar gönderdi.
ben akp liler ve yandaşlarına soruyomak isterim.gerçktn samımı isenız demokrası konusnda özgürluk konusanda nıye o zamn okadr dıne düşmansınız?bu mu samımıyetınız?son gunler cuma namazlarına ve ezana yaptığınz saygızlıklar ne oluyor?.hele önce kendızn kendi düşnceklerınıze karşı samımı olunda hızmetınızı de görduk şehrı resmn çöp kötüruyor beledıye bınası dahıl.görnuz mu ne kadr samımı olduğunuzu siz sadece kürt sorununu kullanıyorsunz.başkada hiçbişy değil hele tayıbe o kadr laf atacğınıza önce dönp kendinize bakın inşşşşşşşşşşşşşşşş tayıp önunde cidddi ezik bir fark ile geride kalırsınz. ben kürt olarak bunu yazıyom kı benı temsil ettığinizi düşünmuyorum.sayın demokratçılar.
11-04-2011 tarihinde sercan avci gönderdi.
dört yıl sonra karasal yayın
bitiyoor... 2 Gün
Dört Yıl Sonra Karasal Yayın
Bitiyor.
Dört Yıl Sonra Karasal Yayınlara
Tamamen Son Verilecek.

Psikologa mı ihtiyacınız var?
RTÜK Başkanvekili Prof. Dr. İlhan
Yerlikaya, "2 yıl içinde frekans
planlaması yapılacak ve ihale
edilecek. Geriye kalan 2 yıl
içindeyse hem karasal yayınlar
hem sayısal karasal yayınlar
devam edecek. Dördüncü yılın
sonundaysa karasal yayınlara
tamamen son verilecek. Bizim
amacımız dört yıllık süre içinde
karasal yayı
Türksat uydusundan yayın
yapmaya davet ediyorum.Artık
batman gibi güzide bir kentimizi de
uydudan izlemek istiyoruz.
06-12-2010 tarihinde kerem gönderdi.
türksat uydusundan yayın yapmaya davet ediyorum.Artıkbatman kanal72 ueter dogru gibi güzide bir kentimizi de uydudan izlemek istiyoruz
17-09-2010 tarihinde kerem gönderdi.
kanal 72Türksat uydusundan yayın yapmaya davet ediyorum.Artık batman gibi güzide bir kentimizi de uydudan izlemek istiyoruz
30-08-2010 tarihinde kerem gönderdi.
kanal 72Türksat uydusundan yayın yapmaya davet ediyorum.Artık batman gibi güzide bir kentimizi de uydudan izlemek istiyoruz
16-07-2010 tarihinde mehmet şirin gönderdi.
biran önce uydu yayına başlamalısınız batmanı en iyi şekilde tanıtmak sizin göreviniz Allah yardımcınız olsun
03-07-2010 tarihinde sanane can gönderdi.
Biraz Daha Dikkatli HaberLernizi Yapınız...Kanal72 Birazdaha Dikkatli...Bu Medya Yuzunden Karışıyor Zaten
16-05-2010 tarihinde nukhet andac gönderdi.
dun aksam saatlerınde ozel batman hastanesı onunde gecen olay ılıglı bı arama yok neden
25-04-2010 tarihinde taner okumuş gönderdi.
başarılı bir kanala sahipsiniz ama uydudan yayınınızın olması sizi daha başarıya götürecektir. UYDU YAYININIZI MERAKLA BEKLİYORUZ TŞKLER
24-01-2010 tarihinde kenan gönderdi.
batman'ın tek kanalı olan kanal 72 uyduda yayın yapmasını diliyoruz çümkü kanal 72 yaptığı yayın uyduya layık bir yayın ve kanal 72 başarılar diliyorum.
yolunuz ve bahtınız açık olsun. sizi seviyoruz ALLAH yardımcınız olsun.
Sizde mesaj yazmak istiyorsanız tıkayınız..
  KÖŞE YAZARLARI
   


  ENÇOK OKUNANLAR

  ANKET
En Çok İzlediğiniz Program Hangisi ?
Oy Kullan Sonuçları Göster
  TAKVİM- NAMAZ VAKİTLERİ
15
Safer 1440
  LİNKLER
  HAVA DURUMU
  Açılır Menüden Bir İl Seçiniz.

Güncel Haberlerimizi Sitenize Ekleyin.
 
Güncel Ve Yerel Haberlerimizi Sitenize Ekleyin
Her Hakkı Saklıdır © 2004 - 2012  www.kanal72.com