KARDİYOLOJİ VE KVC PERSONELLERİ EĞİTİME GÖNDERİLDİ
Batman Bölge Hastanesinde görev yapan 16 personel, İstanbul Kartal Koşuyulu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine eğitim için gönderildi.
27/02/2012

Bölge Hastanesi Bünyesinde kurulması planlanan Kardiyoloji ve KVC (Kardiyoloji Vasküler Cerrahi) biriminde hizmet verecek olan sağlık personeller iki ay eğitime tabi tutulacaklar.


 


Bölge Hastanesi Başhekimi Adnan Tuna, “ Hastanemiz bünyesinde yakın bir süreçte açılacak olan kardiyoloji ve KVC Birimlerinin daha sağlıklı hizmet verebilmesi için 16 personeli eğitime gönderdik. Eğitim iki ay sürecek. Gönderdiğimiz sağlık ekibi, Koşuyolu Araştırma hastanesinde uzman bir kadro ile çalışacaklar. Daha sonra Koşuyolu Araştırma Hastanesinde görev yapan uzman kadro, Batman Bölge Hastanesinde bu alanda yapılacak olan tedavilere bir süreliğine iştirak edecekler. Böylece gönderdiğimiz sağlık ekibi bu konuda el pratiğini ve bilgisini geliştirmiş olacak. Amacımız; açılacak olan kardiyoloji ve KVC birimlerinde, yapılacak olan hizmetleri eksiksiz bir şekilde sunmaktır” dedi.


 


Başhekim Tuna, Kardiyoloji ve KVC birimlerinin eksiksiz bir şekilde hastalara kaliteli bir hizmet verebilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını da belirtti.